Domů > Tvoření > Vyrobte si adventní kalendář

Vyrobte si adventní kalendář

Doba naděje, radosti, a čekání na Vánoce má název v křesťanském kalendáři Advent. „Advent“ pochází z latinského slova „adventus“, což znamená „příchod“. Němečtí luteráni začali slavit toto období čekání na příchod Krista, který začíná čtvrtou neděli před 24. prosincem. S každou adventní nedělí je rozsvícena svíčka na adventním věnci což má symbolizovat příchod Vánoc, kdy budou svítit všechny svíčky.

Do našich domovů můžeme přinést krásnou adventní tradici vytvořením vlastnoručně vytvořeného adventního kalendáře. Tak se můžeme těšit každý den na přicházející Štědrý den, což nejvíce ocení děti. Adventní kalendář označíme buď 28 dny adventu, nebo 25 dny v prosinci. Adventní kalendáře lze nalézt v obchodech, ale větší smysl bude mít pokud ho vytvoříte sami.

Zde jsou některé návrhy, které vám pomohou vytvořit váš vlastní adventní kalendář:

Na jeden velký, základní adventní kalendář potřebujeme nástěnku, nebo kus lakované překližky s 24 zapuštěnými kolíčky. Napište čísla 1-24 nad každý z kolíčků. Vytvořte otvory v levém horním rohu 24 vánočních přání. (Je hezké, když to jsou přání z minulých let!) Utvořte uzel, nebo mašličky a provlečte přes otvory ve vašich vánočních přání a pověste je na kolíčky. S každým dnem adventu, který uplyne , můžete kartu vyjmout a sledovat jak ubíhá čas do Štědrého dne.

Tato myšlenka má několik variací. Například, můžete namalovat strom na nástěnku, aby vaše vánoční pohlednice vypadaly jako ozdoby. Dal by se napsat verš z Bible nebo citát každé Vánoční pohlednice. Nebo místo Vánoční pohlednice můžete na nástěnku pověsit ozdoby pod každé číslo a pověsit je na strom za každý den, který uplyne.

Další myšlenka, která je ideální pro děti, je adventní kalendář jako autíčko. Budete potřebovat 24 malých, prázdných zápalkových krabiček, balicí papír, 24 drobných ozdob. Umístěte dáreček dovnitř každé krabičky např. plastové zvíře, sladkost, nebo třeba srolované peníze či kovovou minci. Pečlivě zabalte zvlášť každé autíčko a očíslujte je . Uspořádejte je v pyramidě na podložce / může být i talířek/ v opačném číselném pořadí. Každý den bude znamenat zvláštní cenu pro vaše děťátko a příležitost mluvit o největším daru, který se narodil na Štědrý den. Pokud se zápalkové krabičky nezdají být pro vás to pravé, můžete použít jakýkoliv druh malé krabičky. Návod na výrobu Adventního kalendáře je stejný.

Nakonec to nejlepší – adventní kalendář ve stylu girlandy. Girlanda je oblíbená, protože je tak jednoduchá a hezká! Spusťte délku mašle, nitě či provázku přes římsu v horní části okna, nebo třeba kolem stromku. Vytvořte číslované vánoční pohlednice z motouzů a odstraňujte vždy jednu s uplynulým dnem. Tento styl umožňuje nekonečné varianty. Můžete použít pásku nebo pozlátko místo provázku a můžete pověsit očíslované pytlíky naplněné malými drobnostmi, malé punčochy, pestrobarevné tvary-prakticky cokoli!

Při výrobě svého adventního kalendáře nezapomeňte, že je to váš zvláštní způsob, jak si zapamatovat a oslavit příchod Vánoc. Vyrobte si adventní kalendář sami, zapojte vlastní fantazii. Bude to váš osobitý a jedinečný výtvor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

error: Obsah je chráněn !!