Domů > Dekorace > Nápady, jak prostřít vánoční stůl

Nápady, jak prostřít vánoční stůl

Štědrý den se blíží a je na čase přemýšlet, jak ozdobíte vánoční stůl na slavnostní večeři. Inspirujte se a prostřete stůl do vámi oblíbených barev, nezapomeňte na svíčky, dekorace a klidně památeční servis, který tak často nepoužíváte.

 

1) Oblíbenou barvou Vánoc je bezesporu rudá. Prostřete stůl jednoduše, ale na pohled velmi elegantně. Použijte jednobarevný ubrus, bílé prostírání s vyšívanými motivy, rudé svíčky, přírodní dekorace a jednoduché bílé nádobí.

Foto: pinterest.com

2) Pokud jste milovníky přírody a chcete mít vánoční večeři v podobném stylu, klidně vynechejte ubrus. Stůl dozdobte přírodninami, svíčkami, popřípadě lucerničkou a použijte oblíbené nádobí se zajímavými vzory.

Foto: pinterest.com

3) Jestli přemýšlíte, jaké svícny ozdobí váš stůl, zkuste si vyrobit vlastní svíčky. Do malých dřevěných kmenů navrtejte díry, ty vylijte voskem a nezapomeňte vložit knot. Svíčky pak dozdobte živými větvičkami.

Foto: pinterest.com

4) Ne všichni mají rádi Vánoce v červené a zelené. Pokud milujete modrou, prostřete v této barvě. Kombinujte modrou s bílou a stříbrnou a dekoraci na stole zbytečně nepřeplácejte. Stůl můžete zkrášlit kovovými a skleněnými ozdobami.

Foto: pinterest.com

5) Příjemně se bude vaší rodině stolovat se slavnostní stříbrnou a zlatou barvou. Nebojte se ani jejich kombinace. Dozdobte stůl skleněnými vázami, které naplníte stříbrnými a zlatými baňkami. Nezapomeňte na svíčky a klidně použijte různé druhy svícnů. Dbejte jen na použití stejné barvy a podobného materiálu.

Foto: pinterest.com

6) Krásnou vánoční dekorací bude také imitace vázy s květinami. Na dno skleněné vázy dejte pár zelených větviček, přidejte dlouhé postříbřené větve a na ně můžete pověsit malé červené baňky. Tyto vázy umístěte doprostřed stolu a užijte si moderní a elegantní stolování.

Foto: pinterest.com

7) Skvělou sváteční kombinací je také rudá a zlatá barva. Pokud máte zlaté nádobí, nebojte se ho oprášit právě na Vánoce. Takto slavnostní den si o luxusní stolování přímo říká. Dozdobte stůl jednou větší svící a nebojte se ani zlatých vánočních sošek, které můžete postavit na stůl.

Foto: pinterest.com

8) Milovníci bílé a šedé zajásají také nad tímto nápadem. Využijte věnec umístěný nad stolem, kde nezabírá zbytečný prostor. Opět toto prostírání doplňte živými větvičkami a nebojte se netypických kovových dekorací. K šedé a bílé barvě se hodí hlavně stříbrné příbory, sklo a jednobarevný servis.

Foto: pinterest.com

9) Vánoční atmosféru umocní plovoucí svíčky. Dózu, nepoužívaný skleněný džbánek nebo obyčejné zavařovací sklenice naplňte přírodninami, přidejte plovoucí svíčky a položte doprostřed stolu.

Foto: pinterest.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

error: Obsah je chráněn !!