Domů > Recepty

Články

Pomerančový likér

Z umytých a osušených pomerančů odkrojíme tenkou kůru, kterou pokrájíme na malé kousky, nasypeme do skleněné nádoby, zalijeme lihem a necháme stát na teplém místě 5 dní.

Zázvorový likér

Zázvor oloupeme a pokrájíme na malé kousky, které vsypeme do sklenice, zalijeme koňakem, pevně uzavřeme a necháme 8 dní vylouhovat. Sklenicí občas zatřeseme.

Houbová polévka

Očištěné houby nakrájíme, dáme do vody a vaříme. Ze sádla a mouky připravíme zásmažku, přidáme do ní nastrouhanou cibuli, osmažíme, zalejeme vodou, osolíme, přidáme k uvařeným houbám a všechno povaříme.

Jikrová polévka

Do slané vody dáme vařit jikry. V menší nádobě zároveň uvaříme hlavy a ocasy z ryb. Polorozvařené hlavy a ocasy prolisujeme přes síto do vývaru s jikrami.

Grog I.

Cukr pokropíme vodou a ohříváme na mírném ohni, dokud se nevytvoří světle hnědý karamel. Přidáme citronovou šťávu,

Oblíbená vánoční hvězda: Jak se o ni starat, aby vydržela roky?

Její tvar připomíná hvězdu, která je symbolem vánočních svátků. A právě pro ně se stala součástí vánoční výzdoby i v našich končinách. Vánoční hvězdu určitě dobře znáte. Jak se k nám dostala a jak se o ni třeba správně pečovat? Vydržet …

Umělý nebo živý: Který vánoční stromeček je ten nej?

S blížícím se časem Vánoc řeší mnozí dilema jaký vánoční stromek si pořídit. Koupit umělý a mít několik let klid? Nebo shánět každý rok pichlavé voňavé větvičky? Jaké jsou plusy a mínusy obou možností a co u vás vyhraje pomohou …

Vánoční husa

Husu omyjte zevnitř i zvenku pod studenou vodou. Nechejte ji okapat a pak ještě zvenku osušte papírovou utěrkou.

Vosí hnízda

Smícháme všechny ingredience na těsto a těsto zabalené do mikroténové folie necháme do druhého dne odležet.

error: Obsah je chráněn !!